Starting from ฿1,800,000
Acura Integra e:HEV RS (2023-2026) — Full specs, price from ฿1,800,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | hybrid |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1500 cc |
| แรงม้า / Power | 131 hp |
| แรงบิด / Torque | 253 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 210 km/h |
| 0-100 km/h | 7.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1300 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 4 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 25 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 4702 x 1802 x 1415 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2736 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 380 L |
| ราคา / Price | ฿1,800,000 |