Acura RDX 3.5 V6 AWD (USDM imported) (2013-2018) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3471 cc |
| แรงม้า / Power | 273 hp |
| แรงบิด / Torque | 340 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 200 km/h |
| 0-100 km/h | 6.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1750 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4750 x 1872 x 1600 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2685 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 654 L |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿1,400,000 - ฿1,900,000 |