Acura TSX 2.4 i-VTEC (CL9) (2004-2008) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2354 cc |
| แรงม้า / Power | 200 hp |
| แรงบิด / Torque | 233 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 220 km/h |
| 0-100 km/h | 7.7 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1450 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 4600 x 1760 x 1430 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2670 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 370 L |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿300,000 - ฿450,000 |