Starting from ฿3,500,000
Alfa Romeo 147 GTA (2002-2005) — Full specs, price from ฿3,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3179 cc |
| แรงม้า / Power | 250 hp |
| แรงบิด / Torque | 300 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 245 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 1360 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 3 |
| ขนาด / Dimensions | 4213 x 1764 x 1412 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2546 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 280 L |
| ราคา / Price | ฿3,500,000 |