Last MSRP ฿600,000
Aprilia Mana Mana 850 GT (2008-2016) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 839 cc |
| แรงม้า / Power | 76 hp |
| แรงบิด / Torque | 73 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 190 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 260 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2130 x 800 x 1270 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1463 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 800 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿600,000 |