Starting from ฿519,000
Aprilia RS 660 RS 660 (2020) — Full specs, price from ฿519,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 659 cc |
| แรงม้า / Power | 100 hp |
| แรงบิด / Torque | 67 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 230 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 185 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 19 km/l |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1370 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 820 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿519,000 |