Aprilia Scarabeo Scarabeo 300 S (2009-2013) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 278 cc |
| แรงม้า / Power | 22 hp |
| แรงบิด / Torque | 23 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 125 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2040 x 725 x 1360 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1400 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |