Starting from ฿156,900
Aprilia SR GT SR GT 200 Sport (2022) — Full specs, price from ฿156,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 174 cc |
| แรงม้า / Power | 17 hp |
| แรงบิด / Torque | 17 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 125 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 37 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1925 x 765 x 1295 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1350 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 799 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿156,900 |