Starting from ฿1,500,000
Aprilia Tuono Tuono V4 X (2020) — Full specs, price from ฿1,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1077 cc |
| แรงม้า / Power | 217 hp |
| แรงบิด / Torque | 130 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 300 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 175 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2060 x 750 x 1100 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1450 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 845 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿1,500,000 |