Starting from ฿170,000,000
Aston Martin One-77 One-77 (2009-2012) — Full specs, price from ฿170,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 7312 cc |
| แรงม้า / Power | 750 hp |
| แรงบิด / Torque | 750 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 354 km/h |
| 0-100 km/h | 3.7 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1630 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4601 x 1999 x 1222 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2795 mm |
| ราคา / Price | ฿170,000,000 |