Starting from ฿130,000,000
Aston Martin Valhalla Valhalla (2024-2026) — Full specs, price from ฿130,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | phev |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 4000 cc |
| แรงม้า / Power | 998 hp |
| แรงบิด / Torque | 1000 Nm |
| เกียร์ / Transmission | DCT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 10 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 15 km |
| ชาร์จ DC / DC Charge | 50 kW |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 350 km/h |
| 0-100 km/h | 2.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1550 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4710 x 2000 x 1220 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2850 mm |
| ราคา / Price | ฿130,000,000 |