Starting from ฿180,000,000
Aston Martin Valkyrie Valkyrie AMR Pro (2021-2026) — Full specs, price from ฿180,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | hybrid |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 6500 cc |
| แรงม้า / Power | 1000 hp |
| แรงบิด / Torque | 740 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 1.1 kWh |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 360 km/h |
| 0-100 km/h | 2.6 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1000 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 5000 x 2000 x 1100 mm |
| ราคา / Price | ฿180,000,000 |