Starting from ฿120,000
Bajaj Dominar 400 (2020) — Full specs, price from ฿120,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 373 cc |
| แรงม้า / Power | 40 hp |
| แรงบิด / Torque | 35 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 155 km/h |
| 0-100 km/h | 5.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 192 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 28 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2156 x 863 x 1243 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1453 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 800 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿120,000 |