Last MSRP ฿115,000
Bajaj Maxima Z Bajaj Maxima Z 205cc (2013) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | lpg |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 205 cc |
| แรงม้า / Power | 10 hp |
| แรงบิด / Torque | 17 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | SHAFT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 60 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 444 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ขนาด / Dimensions | 2940 x 1380 x 1750 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2000 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 546 kg |
| ราคา / Price | ฿115,000 |