Last MSRP ฿95,000
Bajaj Maxima Bajaj Maxima Z (cargo) (2018) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | lpg |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 236 cc |
| แรงม้า / Power | 10 hp |
| แรงบิด / Torque | 17 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | SHAFT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 60 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 500 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 3230 x 1493 x 1788 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 480 kg |
| ราคา / Price | ฿95,000 |