Starting from ฿75,900
Bajaj Pulsar Pulsar N160 (2022) — Full specs, price from ฿75,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 165 cc |
| แรงม้า / Power | 16 hp |
| แรงบิด / Torque | 15 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| 0-100 km/h | 8 s |
| น้ำหนัก / Weight | 154 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 40 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1989 x 743 x 1050 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1358 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 795 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | oil |
| ราคา / Price | ฿75,900 |