Starting from ฿83,800
Bajaj Pulsar NS 200 FI ABS (2020) — Full specs, price from ฿83,800, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 200 cc |
| แรงม้า / Power | 25 hp |
| แรงบิด / Torque | 19 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 140 km/h |
| 0-100 km/h | 8 s |
| น้ำหนัก / Weight | 162 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 35 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2017 x 804 x 1060 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1363 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 805 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿83,800 |