Last MSRP ฿79,900
Bajaj Pulsar Pulsar 200 NS (2013-2015) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 200 cc |
| แรงม้า / Power | 24 hp |
| แรงบิด / Torque | 18 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 152 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 35 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2017 x 804 x 1075 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1363 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 805 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿79,900 |