Last MSRP ฿99,900
Benelli TNT TNT 25 (2016-2018) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 249 cc |
| แรงม้า / Power | 32 hp |
| แรงบิด / Torque | 22 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 158 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 2040 x 815 x 1080 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1370 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 800 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿99,900 |