Starting from ฿289,900
Benelli TRK TRK 702 (2024) — Full specs, price from ฿289,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 698 cc |
| แรงม้า / Power | 75 hp |
| แรงบิด / Torque | 68 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 195 km/h |
| 0-100 km/h | 4.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 195 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 20 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2270 x 940 x 1475 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1540 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 795 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿289,900 |