Starting from ฿21,000,000
Bentley Arnage Arnage Green Label (1998-2000) — Full specs, price from ฿21,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 4398 cc |
| แรงม้า / Power | 350 hp |
| แรงบิด / Torque | 570 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 240 km/h |
| 0-100 km/h | 7 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2300 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 5390 x 1930 x 1515 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3116 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 404 L |
| ราคา / Price | ฿21,000,000 |