Starting from ฿23,000,000
Bentley Azure 6.75 V8 (Mk1) (1995-2003) — Full specs, price from ฿23,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 6750 cc |
| แรงม้า / Power | 389 hp |
| แรงบิด / Torque | 750 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 241 km/h |
| 0-100 km/h | 6.7 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2600 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 5390 x 2045 x 1473 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3061 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 295 L |
| ราคา / Price | ฿23,000,000 |