Starting from ฿30,000,000
Bentley Brooklands 6.75L Twin-Turbo (2008-2011) — Full specs, price from ฿30,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 6761 cc |
| แรงม้า / Power | 530 hp |
| แรงบิด / Torque | 1050 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 296 km/h |
| 0-100 km/h | 5.3 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2655 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 5410 x 1927 x 1473 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3116 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 355 L |
| ราคา / Price | ฿30,000,000 |