Starting from ฿150,000,000
Bugatti Bolide Bolide (2021) — Full specs, price from ฿150,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 8000 cc |
| แรงม้า / Power | 1850 hp |
| แรงบิด / Torque | 1850 Nm |
| เกียร์ / Transmission | DCT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 500 km/h |
| 0-100 km/h | 2.17 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1240 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4750 x 2000 x 1000 mm |
| ราคา / Price | ฿150,000,000 |