Starting from ฿269,970
Can-Am Ryker 600 (2024) — Full specs, price from ฿269,970, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 600 cc |
| แรงม้า / Power | 50 hp |
| แรงบิด / Torque | 50 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 170 km/h |
| 0-100 km/h | 5.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 270 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 20 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2352 x 1509 x 1062 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1709 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿269,970 |