Starting from ฿890,000
Can-Am Spyder F3 F3-S (2024) — Full specs, price from ฿890,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1330 cc |
| แรงม้า / Power | 115 hp |
| แรงบิด / Torque | 130 Nm |
| เกียร์ / Transmission | DCT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 200 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 408 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 15 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2667 x 1574 x 1099 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1709 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿890,000 |