Starting from ฿677,970
Chery Tiggo 4 1.5T CVT (2026) — Full specs, price from ฿677,970, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1500 cc |
| แรงม้า / Power | 144 hp |
| แรงบิด / Torque | 210 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 5 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 13.5 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 4318 x 1831 x 1648 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2610 mm |
| ราคา / Price | ฿677,970 |