Starting from ฿759,900
Chery V23 2WD Plus (2025) — Full specs, price from ฿759,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 136 hp |
| แรงบิด / Torque | 180 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 59.93 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 360 km |
| 0-100 km/h | 7.5 s |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4220 x 1915 x 1845 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2735 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 400 L |
| ราคา / Price | ฿759,900 |