Starting from ฿889,900
Chery V23 4WD Peak (2025) — Full specs, price from ฿889,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 211 hp |
| แรงบิด / Torque | 292 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 81.76 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 430 km |
| 0-100 km/h | 7.5 s |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4220 x 1915 x 1845 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2735 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 400 L |
| ราคา / Price | ฿889,900 |