Starting from ฿1,189,000
Chevrolet Colorado 2.5 4x4 X-Cab SENTINEL (2019-2020) — Full specs, price from ฿1,189,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2499 cc |
| แรงม้า / Power | 180 hp |
| แรงบิด / Torque | 440 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 180 km/h |
| 0-100 km/h | 10.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2100 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 5361 x 1872 x 1831 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3096 mm |
| ราคา / Price | ฿1,189,000 |