Last MSRP ฿560,000
Chevrolet Colorado 3.0 LT Space Cab (2004-2011) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2999 cc |
| แรงม้า / Power | 130 hp |
| แรงบิด / Torque | 280 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 180 km/h |
| 0-100 km/h | 10.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1650 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 5060 x 1720 x 1640 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3050 mm |
| ราคา / Price | ฿560,000 |