Starting from ฿5,000,000
Chevrolet Corvette C4 ZR-1 (1990-1995) — Full specs, price from ฿5,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 5700 cc |
| แรงม้า / Power | 375 hp |
| แรงบิด / Torque | 502 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 290 km/h |
| 0-100 km/h | 4.9 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1614 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4483 x 1803 x 1181 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 300 L |
| ราคา / Price | ฿5,000,000 |