Last MSRP ฿1,289,000
Chevrolet Trailblazer 2.8 LTZ 4x2 AT (2012-2016) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2776 cc |
| แรงม้า / Power | 180 hp |
| แรงบิด / Torque | 470 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| 0-100 km/h | 10 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2020 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 7 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4878 x 1902 x 1834 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2845 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 878 L |
| ราคา / Price | ฿1,289,000 |