Starting from ฿999,000
Deepal S05 REEV Max (2025) — Full specs, price from ฿999,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | phev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 215 hp |
| แรงบิด / Torque | 320 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 27.28 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 170 km |
| ชาร์จ DC / DC Charge | 55 kW |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 170 km/h |
| 0-100 km/h | 7.3 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1750 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 4 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 20 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 4598 x 1900 x 1600 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2880 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 492 L |
| ราคา / Price | ฿999,000 |