Starting from ฿1,269,000
Deepal SL03 610 Long Range (2023) — Full specs, price from ฿1,269,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 258 hp |
| แรงบิด / Torque | 320 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 79.9 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 610 km |
| ชาร์จ DC / DC Charge | 100 kW |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 170 km/h |
| 0-100 km/h | 6.2 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1780 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 4820 x 1890 x 1480 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2900 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 480 L |
| ราคา / Price | ฿1,269,000 |