Starting from ฿2,699,900
Denza D9 Premium AWD (2025) — Full specs, price from ฿2,699,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 374 hp |
| แรงบิด / Torque | 470 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 103 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 620 km |
| ชาร์จ DC / DC Charge | 166 kW |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 180 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 3015 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 7 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 5250 x 1960 x 1900 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3110 mm |
| ราคา / Price | ฿2,699,900 |