Starting from ฿639,000
Ducati DesertX DesertX (2022) — Full specs, price from ฿639,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 937 cc |
| แรงม้า / Power | 110 hp |
| แรงบิด / Torque | 92 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 210 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 195 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 18 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2300 x 940 x 1475 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1600 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 875 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿639,000 |