Starting from ฿465,000
Ducati Monster Monster (937cc) (2021) — Full specs, price from ฿465,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 937 cc |
| แรงม้า / Power | 111 hp |
| แรงบิด / Torque | 93 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 200 km/h |
| 0-100 km/h | 3.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 185 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 18 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2085 x 780 x 1043 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1474 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 820 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿465,000 |