Last MSRP ฿650,000
Ducati Monster Monster S4 (916cc) (2001-2003) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 916 cc |
| แรงม้า / Power | 101 hp |
| แรงบิด / Torque | 92 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 200 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 185 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 18 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2070 x 760 x 1060 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1430 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 800 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿650,000 |