Starting from ฿619,000
Ducati Monster SP (2023) — Full specs, price from ฿619,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 937 cc |
| แรงม้า / Power | 111 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| 0-100 km/h | 3.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 186 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 18 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2085 x 780 x 1043 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1474 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 820 mm |
| ราคา / Price | ฿619,000 |