Starting from ฿1,299,000
Ducati Multistrada Multistrada V4 S (2021) — Full specs, price from ฿1,299,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1158 cc |
| แรงม้า / Power | 170 hp |
| แรงบิด / Torque | 125 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 230 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 245 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 16 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2227 x 872 x 1350 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1567 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 840 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿1,299,000 |