Starting from ฿619,000
Ducati Multistrada V2 (2023) — Full specs, price from ฿619,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 937 cc |
| แรงม้า / Power | 113 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| 0-100 km/h | 3.2 s |
| น้ำหนัก / Weight | 199 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 18 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2180 x 860 x 1300 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1530 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 830 mm |
| ราคา / Price | ฿619,000 |