Last MSRP ฿1,399,000
Ducati Panigale Panigale 1299 (2015-2017) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1285 cc |
| แรงม้า / Power | 205 hp |
| แรงบิด / Torque | 145 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 290 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 205 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2070 x 720 x 1060 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1437 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 830 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿1,399,000 |