Last MSRP ฿449,000
Ducati Scrambler Cafe Racer (803cc) (2019-2020) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 803 cc |
| แรงม้า / Power | 73 hp |
| แรงบิด / Torque | 67 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 195 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 195 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 20 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2200 x 855 x 1140 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1445 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 805 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿449,000 |