Starting from ฿45,740
EM Motor Legend Pro Standard (2025) — Full specs, price from ฿45,740, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 5 hp |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| แบตเตอรี่ / Battery | 1.73 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 80 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 75 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 85 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 1830 x 690 x 1065 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1275 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 765 mm |
| ราคา / Price | ฿45,740 |