Last MSRP ฿1,100,000
Fuso Fuso Canter FE85 (Chassis Cab) (2005-2009) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3908 cc |
| แรงม้า / Power | 136 hp |
| แรงบิด / Torque | 370 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 4500 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 5.5 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 6000 x 2200 x 2500 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 6200 kg |
| ราคา / Price | ฿1,100,000 |