Last MSRP ฿550,000
Fuso Canter FE FE444 (Chassis Cab) (1985-1993) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3908 cc |
| แรงม้า / Power | 90 hp |
| แรงบิด / Torque | 255 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 2023 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 2500 kg |
| ราคา / Price | ฿550,000 |