Starting from ฿1,200,000
Fuso Canter FE FE84 (Chassis Cab) 130แรงม้า (2023) — Full specs, price from ฿1,200,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2998 cc |
| แรงม้า / Power | 130 hp |
| แรงบิด / Torque | 370 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 3375 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 5000 kg |
| ราคา / Price | ฿1,200,000 |