Last MSRP ฿1,150,000
Fuso Canter FE FE85 (Chassis Cab) 150แรงม้า (2010-2017) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2998 cc |
| แรงม้า / Power | 150 hp |
| แรงบิด / Torque | 370 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 3825 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 6000 kg |
| ราคา / Price | ฿1,150,000 |