Last MSRP ฿750,000
Fuso Fuso Fuso Canter FE71 (Euro 2) (2005-2009) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3908 cc |
| แรงม้า / Power | 110 hp |
| แรงบิด / Torque | 275 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 2500 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3350 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 3000 kg |
| ราคา / Price | ฿750,000 |